Tarayıcınız uygun değil! Lütfen Internet Explorer dışında farklı bir tarayıcı kullanın.
OKS ile Emekliliğinizi Hesaplayın
OKS katılımcısı olarak biriktirebileceğiniz tutarı ve emeklilik gelirinizi hesaplayabilirsiniz
Katkı Oranınızı Belirleyerek Birikiminizi Hesaplayın
Yaşınız
Şu anki yaşınız. Otomatik Katılım Sistemi'ne Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ya da mavi kart sahibi olan, kamuda veya özel sektörde bir işverene bağlı olarak ücretli çalışanlar katılır.
Emekli Olmayı Planladığınız Yaş
Birikimlerinizi geri almaya başlayacağınız yaş. Sistemde 10 yıl kalıp 56 yaşınızı doldurunca vergisel teşviklerle emekli olmaya hak kazanırsınız. Ancak 56 yaşınızda emekli olmak zorunda değilsiniz. Emeklilik yaşınızı büyüterek daha uzun süre birikim yapmanın etkisini görebilirsiniz.
Önümüzdeki Dönemde Çalışmayı
Planladığınız Süre (Yıl)
Belirleyeceğiniz süre boyunca aralıksız çalışacağınız varsayılacaktır.
Prime Esas
Kazancınız (PEK)
Prime esas kazanç (PEK), SGK primi hesaplamasında esas alınan brüt kazancınızdır. Halen bir işverene bağlı olarak ücretli çalışmakta iseniz, PEK bilginizi güncel maaş bordronuzdan bulabilirsiniz veya turkiye.gov.tr adresli web sayfasını (E-Devlet) ziyaret edip, sorgulama ekranına "Sosyal Güvenlik Kurumu Hizmet Dökümü" yazarak ilgili sonuçlara ulaşabilir, bu tutarı öğrenebilirsiniz. Memurlar için prime esas kazanç "Emekli aylığı keseneği" olarak da ifade edilmektedir.
Katkı Oranınız (%)
Aylık ve düzenli olarak ödeyeceğiniz katkı oranı. Dilerseniz belirleyeceğiniz oranı değiştirebilirsiniz.
Yıllık Reel Kazanç Artışı Beklentiniz (%)
PEK’inizin her yıl reel olarak artacağı oranı temsil etmektedir. Belirleyeceğiniz PEK, SGK Primine Esas Tavan Ücreti aşamaz.
Getiri Tercihi (%)
Seçim yapınız.
Yatırımlarınızın yıllık olarak elde edeceği reel getiri oranı. Yıllık net reel getiri oranı, yıllık reel getiriden fon işletim gider kesintisi (FİGK) oranı indirilerek hesaplanır.
 
Fon İşletim Gider Kesintisi
Günlük Yüzbinde
Yıllık (%)
Fon işletim gider kesintisi fon portföyünün giderlerini karşılamak üzere, net varlık değeri üzerinden günlük olarak hesaplanır. Fon işletim gider kesintisi oranı azami yıllık %2,28'dir ve emeklilik sözleşmelerinde açıkça belirtilir.

Sitemizde, hizmetlerimizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemizi kullanarak egm.org.tr Sitesi Çerez Aydınlatma Metni içindeki hükümleri kabul etmiş sayılacaksınız.
X