Ana Sayfa I Site Haritası I İletişim
Bireysel Emeklilik Sistemi Bilgilendirme Sitesi Emeklilik Gözetim Merkezi
Ara
BES Genel Bilgilendirme Tasarruf Dönemi Emeklilik Dönemi

BES Genel Bilgilendirme

 

Birikimleriniz Nasıl Değerleniyor?

 
 

Bu bölümde sadece Bireysel Emeklilik Sistemine ilişkin bilgilendirme mevcuttur. Otomatik katılıma ilişkin sorularınız için www.egm.org.tr web sitesinde yer alan “Otomatik Katılım” bölümünü incelemeniz gerekmektedir.

Yatırmış olduğunuz katkı payları, emeklilik yatırım fonlarında değerlendirilmektedir.

Emeklilik Yatırım Fonu Nedir?

Emeklilik şirketi tarafından emeklilik sözleşmesi çerçevesinde alınan ve katılımcılar adına bireysel emeklilik hesaplarında izlenen katkıların, riskin dağıtılması ve inançlı mülkiyet esaslarına göre işletilmesi amacıyla oluşturulan malvarlığıdır.

Nasıl Seçmeliyim?

Planınız kapsamında sunulan fonları yatırım tercihinize göre belirleyerek birikimlerinizi, seçeceğiniz fonlar arasında plan kapsamında tanımlanan sınırlar dahilinde istediğiniz oranlarda paylaştırabilirsiniz.

Fonun amacı ve yatırım stratejisi ile sizin yatırım tercihlerinizin uyuşması fon seçiminde dikkat edilecek unsurlar arasında. Şirketlerin WEB sitelerinden bulabileceğiniz yatırım fonları tanıtım kılavuzları, fiyat ve getiri bilgileri fon seçiminizde yardımcı olacaktır.

Emeklilik fonlarının geçmiş performansı ve diğer yatırım araçlarıyla karşılaştırılması için tıklayın

Emeklilik fonları ne getirdi

Standart Fon: Herhangi bir tercihte bulunmazsanız, katkı paylarınız öncelikle standart fonlarda yatırıma yönlendirilir.

Nerede Saklanır?

Sizin adınıza alınan emeklilik yatırım fonları, bağımsız bir saklayıcı kuruluş olan Takasbank-İstanbul Takas ve Saklama Bankası A.Ş (Takasbank) saklanır.

dikkatTakasbank nezdinde tutulan bireysel emeklilik hesaplarınızı e-Devlet veya Takasbank şifresi ile Takasbank’tan , birikimlerinizi yine şirketinizden alacağınız şifre ile şirketiniz WEB sitesi veya çağrı merkezinden takip edebilirsiniz.

 
Gri Creative Agency © 2012 Emeklilik Gözetim Merkezi