Ana Sayfa I Site Haritası I İletişim
Bireysel Emeklilik Sistemi Bilgilendirme Sitesi Emeklilik Gözetim Merkezi
Ara
BES Genel Bilgilendirme Tasarruf Dönemi Emeklilik Dönemi

BES Genel Bilgilendirme

 

Emeklilik Yatırım Fonları

 
 

Emeklilik Yatırım Fonu Nedir?

Emeklilik şirketi tarafından emeklilik sözleşmesi çerçevesinde alınan ve katılımcılar adına bireysel emeklilik hesaplarında izlenen katkıların, riskin dağıtılması ve inançlı mülkiyet esaslarına göre işletilmesi amacıyla oluşturulan malvarlığıdır.

Emeklilik Yatırım Fonumu Nasıl Seçmeliyim?

Planınız kapsamında sunulan fonları yatırım tercihinize göre belirleyerek birikimlerinizi, seçeceğiniz fonlar arasında plan kapsamında tanımlanan sınırlar dahilinde istediğiniz oranlarda paylaştırabilirsiniz.

Fonun amacı ve yatırım stratejisi ile sizin yatırım tercihlerinizin uyuşması fon seçiminde dikkat edilecek unsurlar arasında. Şirketlerin WEB sitelerinden bulabileceğiniz yatırım fonları tanıtım kılavuzları, fiyat ve getiri bilgileri fon seçiminizde yardımcı olacaktır.

Herhangi bir tercihte bulunmazsanız, katkı paylarınız portföy sınırlamaları Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenmiş standart fonlarda yatırıma yönlendirilir.

Fon Seçiminde Sorumluluk

Fon tercihleri sizin tarafınızdan yapılır, fonun getirisi hakkında şirketiniz tarafından herhangi bir garanti verilmez.

• Fon dağılımı değişikliği talebi sizin tarafınızdan yapılır.

• Fon seçimlerinde ve fon değişikliklerinde alabileceğiniz risk düzeyini belirlemeniz, doğru tercih yapmanıza yardımcı olur.

dikkat

Emeklilik yatırım fonları getirileri ile ilgili şirketinizin sözlü ya da yazılı herhangi bir garanti vermesi mümkün değildir.

Emeklilik fonlarının geçmiş performansı ve diğer yatırım araçlarıyla karşılaştırılması için tıklayın Emeklilik fonları ne getirdi

 
Gri Creative Agency © 2012 Emeklilik Gözetim Merkezi